به گزارش اصفهان پرس مدیر کل نوسازی وتجهیز مدارس استان اصفهان دربیست و یکمین جشنواره خیران مدرسه ساز استان اصفهان گفت: هزار خیر مدرسه ساز  در این استان کمک های خود را صرف  ساخت وبازسازی مدارس جدید و فرسوده  می کنند.

سید مهدی میربد، میانگین سالانه کلاس های تحویلی آموزش و پرورش با کمک خیران مدرسه ساز این استان را   ۵۶ واحد آموزشی در قالب ۳۳۳ کلاس درس بیان کرد و افزود:در حال حاضر ۸۹ فضای آموزشی در این استان شامل ۷۰۰ کلاس درس بعنوان مدارس خطر آفرین شناخته شده است.

وی، ۹ هزارو ۴۸۶ کلاس درس را در مدارس فرسوده وقدیمی این استان نیازمند بازسازی دانست و گفت: برای ۴۴ فضا دستور تخلیه فوری صادرشده و ۲۵ فضا هم تنها تاپایان سال تحصیلی جاری قابل استفاده است.

مدیرکل نوسازی وتجهیز مدارس استان اصفهان همچنین  ۳۳ درصد از کلاس های درس این استان را نیازمندتجهیز به سیستم گرمایشی استاندارد بیان کرد و گفت : ۱۱ هزار و ۲۱۰ کلاس مجهز به سیستم  گرمایشی استاندارد است.

سید مهدی میربد افزود: ۶۷۳ هزار و ۸۳۶  دانش آموز امسال در مدارس دولتی و ۱۶۴ هزار و ۴۲۶  دانش آموز در مدارس غیر دولتی این استان مشغول تحصیل هستند.

وی همچنین تعداد مدارس شبانه روزی این استان را  ۵۸ مدرسه اعلام کرد و گفت : این مدارس به بیش از ۴۰ نوع تجهیزات خوابگاهی ، آموزشی ، فن آوری و آشپزخانه نیازمند است.

  • منبع خبر : صدا و سیما