استاندار اصفهان در آیین بزرگداشت مقام معلم در اردوگاه شهید بهشتی اصفهان تاکید کرد:  به منظور تامین نیاز علمی جوانان ، دوره‌های ضمن خدمت و مطالعه در دستور کار آموزش و پرورش قرار گرفته تا بتوان با پرورش معلمانی شایسته خدمات بهینه‌ای به دانش‌آموزان ارائه کرد.

عباس رضایی علم را تجلی واقعی انسان دانست و گفت: معلمان در کلاس درس، ادب و اخلاق را در مرحله عمل به دانش آموزان می آموزند و افتخار می کنم که تا امروز کلاس درسم را ترک نکرده‌ام زیرا معتقدم حقوق معلمی پاک ‌ترین و با برکت ‌ترین درآمداست.

وی خدمت رسانی در حوزه  آموزش و پرورش را در توسعه جامعه موثر دانست و  افزود: شاید آنچه شایسته مقام معلمان است به جایگاه آنها پرداخته نشده  ولی  لازم است مراقب باشیم و اجازه ندهیم که برخی افراد نفوذی کرامت معلمان را خدشه‌ دار کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان هم در این آیین گفت: در جهان معاصر کشورهایی که راه توسعه را در پیش گرفتند از آموز ش و پرورش آغاز کردند و ما ادامه دهنده راه انبیا هستیم.

محمد اعتدادی  افزود: بر اساس گفته صاحب نظران کاری سخت تر از تعلیم و تربیت نیست و ما معلمان مجبور به گذراندن این سختی هستیم.

در این آیین از  ۲۶۱معلم نمونه و ۲۰۰ نفر از فرهنگیان استان اصفهان تجلیل شد .
آموزش و پرورش استان اصفهان دارای  ۵۰ هزار معلم شاغل و۳۰ هزار بازنشسته است و  ۸۵۰ هزار دانش‌ آموز در  بیش از پنج هزار واحد آموزشی این استان مشغول تحصیل هستند.

 

  • منبع خبر : صدا و سیما