به گزارش اصفهان پرس ؛ سمیه محمودی عصر امروز در همایش شوراهای اسلامی شهر و روستا با بیان این‌که به برکت انقلاب اسلامی و امام راحل نهاد شورا تشکیل شد، اظهار داشت: منتخبان مردم هر رأیی که می‌دهند و هر سخنی که می‌گویند در برابر آن مسؤول هستند و باید به مردم پاسخ دهند.

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که برنامه‌ریزی وظیفه اصلی منتخبان مردم در مجلس و شوراها است، افزود: اگر برنامه‌ریزی و پیگیری برای کارها داشته باشیم می‌توانیم اقدامات خوبی در منطقه خود انجام دهیم.

وی با تأکید بر این‌که اتحاد و همکاری بین اعضای شورا و مسؤولان سبب عبور از بسیاری از مشکلات می‌شود، گفت: انتظارات مردم از منتخبان خود بسیار بالا است باید سعی کنیم پاسخگوی انتظارات مردم باشیم.

محمودی با انتقاد از عدم حضور برخی از مسؤولان ادارات شهرستان شهرضا در همایش شوراهای اسلامی روستاها بیان کرد: اگر یکی از اعضای شورا در ادارات حضور پیدا کرد، رؤسای ادارات نباید شخص را ببینند بلکه باید مردم آن روستا و منطقه را ببینند.

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که مردم برای حل مسائل و مشکلات خود به اعضای شورا متوسل می‌شوند، عنوان کرد: اعضای شوراهای شهر و روستا باید بدانند مردم انتظارات‌شان زیاد است بنابراین تصمیم‌گیری برای مردم باید بر مبنای علایق و مسائل شخصی نباشد.

وی با تأکید بر این‌که در این مدت در هیچ کدام از طرح‌های شهر و روستا دخالت نکردم، ادامه داد: بیشترین منابع در بودجه سال ۹۸ به سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها اختصاص پیدا کرده است و دهیاران و شهرداران باید به بهترین نحو از آن استفاده کنند.

محمودی با تأکید بر این‌که نباید اجازه دهیم یک خواسته کوچک به یک معضل تبدیل شود، اضافه کرد: دهیاران به دنبال واریز قطره‌چکانی دولت نباشند و درآمدهای پایدار برای روستاها تعریف کنند.

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر لزوم احیای شرکت تعاونی دهیاری‌ها، تصریح کرد: باید برای روستاها پول‌سازی کنیم و با احیای این شرکت تعاونی آن‌ها را خودکفا کنیم.

وی با بیان این‌که شهرستان شهرضا شرایط خوبی برای گردشگری و عرضه صنایع دستی دارد، خاطرنشان کرد: شهرداران باید منابع مالی ایجاد کنند و بر اساس آن برنامه‌ریزی کنند.

شوراهای اسلامی شهر و روستا، در قبال مردم مسؤول هستند

حجت‌الاسلام سیف‌الله یعقوبی در ادامه این مراسم با بیان این‌که اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا، در قبال حکومت اسلامی و مردم مسؤول هستند، اظهار داشت: شورا و مشورت یک مسأله قرآنی، دینی و اعتقادی است.

امام جمعه شهرضا با بیان این‌که شورا در قبال مردم به دلیل اعتماد آحاد جامعه به آن‌ها و انتخاب‌شان برای پیگیری مطالبات اجتماعی، فرهنگی و عمرانی، مسؤول هستند، بیان کرد: عقل، فکر و علم مراحل مشورت است و اگر این سه با هم جمع شد یک شور خوب به وجود می‌آید.

وی با بیان این‌که شوراهای اسلامی شهر و روستا باید مطالبات و دغدغه‌های مردم را با زبان منطق بیان کنند، ادامه داد: شوراها با ایجاد فرصت‌های مناسب در زمینه کارآفرینی و تقویت زیرساخت‌های اقتصادی می‌توانند بخش عمده از مطالبات مردم را پاسخ دهند.

به گزارش خبرگزاری فارس، در پایان این مراسم ۴ نیسان از کمک‌های دهیاری‌های شهرستان شهرضا و ۸ نفر از دهیاران برای کمک به مردم سیل‌زده، عازم خوزستان شدند.

  • منبع خبر : فارس