به گزارش راما نیوز ؛ محمدجواد کولیوند ظهر امروز در همایش ملی روز شوراها در شهرستان فلاورجان اظهار کرد: اگر قانون مالیات بر ارزش‌ افزوده وجود نداشت امروز در بسیاری از شهرداری‌ها و شوراهای اسلامی شهر و روستا با مشکلات بسیاری روبرو بودیم.

رئیس کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی افزود: اصلاح این قانون در مجلس توانست مناسبت‌های نسبی خوبی را ایجاد کند که به همت نمایندگان مجلس این موضوع صورت گرفت.

رئیس کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در حال حاضر در کمیسیون داخلی لایحه‌ای در حال بررسی است که ملزوم آن اصلاح قانون جامع خدمات در شهرها و روستاها است؛ اگر این اتفاق رخ ندهد قطعاً با مشکل روبرو خواهیم شد.

وی بیان کرد: ظرفیت شوراها در قانون باید به نحوی باشد که طبق اصل ۱۰۳ قانون اساسی، فرمانداران و بخشداران موظف خواهند بود در مسیر تصمیم‌گیری شوراها اقدامات مؤثر خود را داشته باشند چراکه بخش عظیمی از ظرفیت برای شوراهای اسلامی است.

رئیس کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: لایحه جامع انتخابات مجلس حتماً باید با لایحه جامع خدمات به سرانجام برسد؛ در این صورت در ظرفیت شهرداری‌ها و دهیاری‌ها نگاهی نو ایجاد خواهد شد و خدمات بیشتری را به مردم ارائه خواهند داد.

وی تأکید کرد: امروز استانداری‌ها اهتمام ویژه به فعالیت‌های اجرایی شهرها و روستاها ندارند؛ باید به سمت‌وسویی رفت که در اسرع وقت این مشکلات حل شود؛ کمیسیون شوراهای مجلس در این زمینه گام‌های مؤثری برداشته است.

کولیوند اظهار داشت: باید شورای عالی استان‌ها نیز برای خود ظرفیت به وجود آمده را ایجاد کنند که به مسائل و مشکلات آنان بیشتر پرداخته شود؛ مجلس شورای اسلامی نیز به‌خوبی از این موضوع استقبال خواهد کرد.

رئیس کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی خطاب به شوراهای شهر و روستا بیان کرد: با توجه به مشکلات بسیار در موضوعات مختلف اگر مجلس محلی پیگیری شود بازوی محکمی بر عملکرد نهادهای دولتی و غیردولتی خواهد بود و در این صورت دغدغه‌های مردم برطرف خواهد شد و دیگر این احساس را نخواهند داشت که به فراموشی سپرده‌شده‌اند.

وی در پایان گفت: شوراهای اسلامی شهر و روستا نباید ابزار سیاسی شوند؛ شوراها  باید به وظیفه خود عمل کرده تا بیش از گذشته به دستگاه‌های حاکمیتی کمک شود.

  • منبع خبر : فارس