مدیر عامل باشگاه سپاهان اصفهان در گفتگو با خبرنگار اصفهان پرس، در مورد آخرین وضعیت ورزشگاه نقش‌جهان گفت: این ورزشگاه هنوز تحویل فولاد مبارکه نشده است و در اختیار وزارت ورزش و شرکت توسعه و تجهیز است و هیچ بخشی از آن تحویل ما نشده است.

مسعود تابش افزود: اقداماتی که در ورزشگاه نقش‌جهان انجام شده از روی اجبار بوده و چون می‌خواستیم بازی‌هایمان را در این ورزشگاه برگزار کنیم، در آن هزینه کرده‌ایم.

وی افزود: فعلا ورزشگاه در اختیار شرکت توسعه و تجهیز است و ‌آن‌ها مرجع پاسخ‌گویی در مورد ورزشگاه هستند؛ برای تحویل ورزشگاه باید اقدامات حقوقی صورت بگیرد، فولاد مبارکه و باشگاه سپاهان تاکنون بیش از ۴۰ میلیارد تومان هزینه کرده است.

تابش مطرح کرد: در ازای این هزینه‌ها قرار بوده باشگاه و فولاد مبارکه، بهره‌بردار این ورزشگاه باشد و فولاد هم اعلام آمادگی کرده در صورتی که‌ ورزشگاه تحویل شود، آماده کمک در کامل کردن این ورزشگاه است.

مدیر عامل باشگاه سپاهان اصفهان با بیان اینکه شرکت توسعه و تجهیز هم در ورزشگاه هزینه کرده است، عنوان کرد: مشکل بزرگ این ورزشگاه مقاوم‌سازی سازه در طبقه دوم بود که این مشکل انجام شده و چادرهای طبقه دوم هم طبق اعلام این سازمان آماده است.

وی خاطر نشان کرد: فولاد با هزینه‌ای بالغ بر ۵۰۰ میلیون تومان یک جاده دسترسی دیگر برای ورزشگاه آماده کرد و پارکینگ شرقی هم که نیاز به خاکبرداری و زیرسازی داشت را آماده کرده است، البته با اینکه ورزشگاه تحویل نشده، این هزینه‌ها صورت گرفت.

تابش اذعان کرد: باشگاه هم هزینه زیادی در این ورزشگاه انجام داده و حسابرس هم این هزینه‌ها را از ما نمی‌پذیرد چون برای کس دیگری هزینه می‌کنیم و یکی از بندهای حسابرسی ما همین هزینه‌هاست.

مدیر عامل باشگاه سپاهان اصفهان مطرح کرد: امیدواریم مسأله انتقال ورزشگاه هر چه زودتر حل شود که اخبار خوبی هم در این باره مطرح شده است؛ ورزشگاه اکنون مخارج زیادی دارد که روزانه باید انجام دهیم و هزینه نگهداری آن مبلغ زیادی را می‌طلبد.

وی بیان داشت: راه‌ حل یکی از بزرگ‌ترین مشکلات این ورزشگاه در اختیار مدیریت شهری است و با توجه به این که اتوبان فرزانگان رینگ اصلی شهر و محل تردد وسائط نقلیه سنگین است، نیاز به یک روگذر و زیرگذر دارد؛ همچنین این اتوبان نیاز به یک پل هوایی عابر پیاده است.

تابش در پایان اظهار کرد: البته نقش‌جهان نسبت به بسیاری از ورزشگاه‌های ایران محسناتی دارد و یک ورزشگاه ملی است و جز معدود ورزشگاه‌هایی است که می‌تواند میزبان بازی‌های ملی هم باشد و از همین رو نیاز دارد که هر چه زودتر تکمیل شود.

گفتنی است روز گذشته وزیر ورزش و جوانان با مدیر عامل فولاد مبارکه و همچنین مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش و جوانان و رئیس شرکت توسعه و تجهیز جلسه‌ای برگزار کردند و پیرامون انتقال ورزشگاه به فولاد مبارکه صحبت کردند.

همچنین امروز نیز رئیس شرکت توسعه و تجهیز به همراه مدیرکل ورزش و جوانان استان، مدیر عامل باشگاه سپاهان اصفهان و اعضای کارخانه فولاد و کارشناسان و مهندسان شرکت توسعه و تجهیز از ورزشگاه نقش‌جهان بازدید کردند.