به گزارش خبرنگار اصفهان پرس، فرمانده انتظامی شهرضا در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر شهرضا با اشاره به افزایش ۳۲ درصدی کشفیات مواد مخدر در سال ۹۷ در شهرستان شهرضا، گفت: از ابتدای سال تاکنون حدود ۳ تن انواع مواد مخدر در حوزه انتظامی در ایست و بازرسی شهید امامی شهرضا و خود شهرستان کشف و ضبط شده است.

محمدحسین باباکلانی با اشاره به اجرای ۱۹ طرح پاکسازی نقاط آلوده مواد مخدر در شهرستان شهرضا در یک ماه گذشته، افزود: در این زمینه ۱۶۵ نفر تحویل کمپ ترک اعتیاد شهرضا شدند که در این راستا در تأمین هزینه این افراد با مشکل روبه‌رو هستیم.

وی با تأکید بر اینکه هزینه نگهداری معتادان به کمپ‌ها باید توسط شهرداری پرداخت شود، گفت: اگر این هزینه پرداخت نشود در جمع‌آوری معتادان در طرح آرامش بهاری در ایام نوروز ۹۸ به مشکل برمی‌خوریم و سرقت منازل و خودرو افزایش پیدا می‌کند.

پرداخت تسهیلات اشتغالزایی به معتادان بهبودیافته

رئیس اداره بهزیستی شهرضا در ادامه جلسه بیان کرد: امروز در محیط کاری، اعتیاد به اقتصاد ملی و تولید واحدها لطمه می‌زند و از سویی جای یک جوان تحصیل کرده سالم را گرفته است و از طرفی نیز در هر سطحی از اعتیاد که باشد به محصول تولید شده در آن واحد لطمه می‌زند.

سید علی موسوی با اشاره به پرداخت تسهیلات اشتغالزایی به معتادان بهبود یافته گفت: کل تسهیلات اشتغالزایی اداره بهزیستی شهرضا یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان است که بخشی از آن تا اول دی ماه به ۲۵ نفر از معتادان بهبودیافته اختصاص یافت.

وی با اشاره به کاهش سهمیه یاری برگ برای هزینه درمان معتادان، بیان کرد: امسال کمک هزینه درمان معتادان بی‌بضاعت به نصف کاهش پیدا کرد، اما آمادگی داریم از خانواده‌های معتادان بهبود یافته ۶ ماه تا یکسال حمایت مالی انجام دهیم.

موسوی با اشاره به نقش مؤثر کمپ‌ها در فرایند ترک اعتیاد معتادان، تصریح کرد: کمپ‌های ترک اعتیاد بیشترین همکاری را برای بهبودی معتادان انجام داده‌اند و باتوجه به هزینه‌های زیاد نگهداری این مراکز، لازم است مطالبات آنها هرچه سریعتر پرداخت شود.