به گزارش خبرگزاری اصفهان پرس به نقل از روابط عمومی سپاه صاحب الزمان(عج)، سرهنگ منصور رضایی با اشاره به تأکید فرماندهی کل قوا درباره آموزش و افزایش مهارت سربازان وظیفه نیروهای مسلح گفت: سال ۹۶، تفاهم نامه‌ای بین ستاد کل نیروهای مسلح و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای برگزاری آزمون‌های مهارت آموزی سربازان وظیفه در سراسر کشور امضاء شد.

سرهنگ منصور رضایی با بیان اینکه این آزمون‌ها مطابق با دستور العمل‌های قرارگاه مهارت افزایی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح به صورت ادواری برگزار می‌شود، افزود: با هماهنگی انجام شده بین سپاه صاحب الزمان (عج) اصفهان و اداره کل فنی و حرفه‌ای استان تاکنون ۵ دوره آزمون مهارت آموزی سربازان برگزار شده است.

وی با اشاره به اینکه سه مرحله آزمون‌های مهارتی در سال ۹۶ و دو مرحله آن نیز در مردادماه و دی‌ماه امسال برگزار شد، گفت: این آزمون برای سربازانی برگزار می‌شود که مهارت‌های لازم را دارند ولی مدرک معتبر ندارند که پس از شرکت در آزمون‌های علمی و عملی، مدرک فنی حرفه‌ای دریافت می‌کنند.

سرهنگ رضایی افزود: با هماهنگی چند سازمان از جمله جهاد کشاورزی، فناوری و ارتباطات، نیروهایی که مهارت خاصی ندارند، پس از نام نویسی در رشته‌های مختلف بر اساس علاقه‌مندی در دوره‌های آموزشی شرکت خواهند کرد.