به گزارش خبرنگار اصفهان پرس، مدیر منطقه ۱۱ شهرداری اصفهان، در جشنواره ملی بازار مبل رهنان، زیرساخت های ثبت برند مبل رهنان را فراهم دانست و گفت: صادرات این صنعت به حوزه خلیج فارس و ترکیه در دستور کار است.

حمید اشرفی، این جشنواره را گامی مهم برای معرفی این صنعت به شهروندان اصفهانی و کشور معرفی کرد و افزود: با برگزاری این رویداد اقتصادی می توان گام هایی موثر در توسعه اقتصادی و بهبود صادرات مبل برداشت.

وی رهنان را یکی از قطب های صنعت مبلمان کشور معرفی کرد و گفت: نبود مطالعه بازار، تحلیل نداشتن از میزان تقاضا، مشخص نبودن بازار هدف، نبود کیفیت برخی تولیدات و ابهام از وضعیت این صنعت در آینده موانع بر سر راه صنعت چوب رهنان است.

مدیر منطقه ۱۱ شهرداری اصفهان از فعالان این صنعت خواست مبل‌های تولیدی خود را در سه‌شنبه های بدون خودرو در گذر فرهنگی رهنان به نمایش بگذارند.

عضو دبیرخانه جشنواره ملی مبل رهنان هم قدمت صنعت چوب این منطقه را بیش از ۷۰ سال بیان کرد و افزود: مسجد درود گری رهنان با بیش از ۲۰۰ سال قدمت نشان از قدمت صنعت چوب است که در گذشته درود گران فعال در این منطقه، این مسجد را نامگذاری کرده‌اند.

سید محمدعلی نبوی افزود: بیش از چهار هزار نفر در محدوده شهر رهنان در مشاغلی همچون رنگ‌کاری، نجاری‌ رویه‌کوبی مبلمان، درود گری، ضریح‌سازی و مصنوعات چوبی فعال هستند.

نخستین جشنواره ملی بازار مبل رهنان با عرضه انواع مبلمان منزل، اداری، اتاق خواب کودک، سرویس خواب، میز و صندلی در قالب بیش از ۵۰۰ فروشگاه از ۱۵ دی آغاز شده و تا پایان امسال ادامه دارد.