به گزارش خبرنگار اصفهان پرس، عضو شورای اسلامی شهر اصفهان ظهر یکشنبه در جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: شورای اسلامی شهر اصفهان با همکاری دانشگاه جامع علمی کاربردی اقدام به برگزاری مدارس مهارتی می‌کند.

کوروش محمدی بیان داشت: به دنبال راه اندازی مدارس مهارتی، دانشگاه جامع علمی کاربردی اساتید این مدارس را تامین می‌کند تا کلاسهای آموزشی در راستای تقویت و توانمند سازی خانواده‌ها در برابر چالش‌ها و بحران‌ها برگزار شود.

وی گفت: در راستای پیشگیری و مقابله با آسیب‌های اجتماعی تفاهم‌نامه‌ای ما بین کمیسیون فرهنگی کلانشهرها و سازمان بهزیستی منعقد شده است.

عوارض ناشی از حاشیه نشینی در ۹ شهر کاهش یافته است

محمدی از اجرای طرح کاهش عوارض و ساماندهی مناطق حاشیه نشین و سکونتگاه های غیر رسمی در ۱۱ شهر در سطح کشور خبر داد و افزود: به دنبال اجرای این طرح در اصفهان می‌توان نیم میلیون حاشیه نشین شهر را ساماندهی کرد.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان از کاهش عوارض ناشی از حاشیه‌نشینی در ۹ شهر خبر داد و گفت: نتایج این طرح در ۱۰ شهر قابل ملاحظه بوده است.

وی ادامه داد: دین بزرگی برای احقاق حق مردم شرق اصفهان بر عهده ما است و از مردمی که صبورانه مشکلات پیش‌رو را تحمل می‌کنند به‌ خصوص از مردم شرق اصفهان که دچار گرفتاری مربوط به آب و معیشت هستند باید قدردانی شود و هر چه زودتر این مشکلات مرتفع شود.