جدیدترین خبرهای اصفهان

برگزاری نمایشگاه بهره‌وری آب و انرژی در ساختمان

به گزارش خبرنگار اصفهان پرس، رئیس سازمان نظام‌ مهندسی ساختمان استان اصفهان بعد از ظهر یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: در صورتی که چاره‌ای برای اتمام انرژهای فسیلی نکنیم در آینده نزدیک برای نسل بعد چیزی باقی نخواهد ماند.

غلامحسین عسگری ادامه داد: متاسفانه برخی از مردم و حتی مسئولان مشکل کمبود آب را جدی نگرفته و بعضا می‌گویند در فاصله چند کیلومتری از سطح زمین آب وجود دارد در حالی‌ که این امر نشان‌ دهنده بحران جدی است!

وی ادامه داد: باید یادآور شد که طی چند سال گذشته به ‌طور متوسط ۴۰ متر آب زیرزمینی استان پایین رفته است که سبب فرو نشست ساختمان‌ها به دلیل خشکی در سطح زاینده‌رود و برداشت از آب‌های زیرزمینی و همچنین ایجاد زلزله خاموش در استان اصفهان شده است.

عسگری با اشاره به برگزاری همایش ملی ساختمان پایدار و انرژی گفت: سازمان نظام‌ مهندسی با کمک اداره کل راه شهرسازی و وزارت راه شهرسازی همایش ملی ساختمان و پایداری را حول هشت محور برنامه‌ریزی و به مرحله اجرا رسانده است.

رئیس سازمان نظام‌ مهندسی ساختمان استان اصفهان بیان داشت: همایش ملی ساختمان و پایداری با محوریت قرار دادن مباحثی همچون مبحث نوزدهم مقررات ملی ساختمان از تدوین تا اجرا، ساختمان پایدار صفر انرژی و انرژی پلاس، مدیریت مدل‌سازی و ممیزی انرژی در ساختمان‌ها، کاربرد انرژی‌ها تجدید پذیری در ساختمان‌ها از جمله این محورها است.

وی گفت: مصالح نوین ساختمانی در بهینه‌سازی مصرف انرژی و همچنین نقش ساختمان هوشمند در بهره‌برداری انرژی، معیارهای مصرف و رده‌ بندی انرژی در ساختمان، نقش و جایگاه مردم و دستگاه‌های اجرایی در اجرا قوانین و مقررات حوزه انرژی در ۲۶ و ۲۷ دیماه برای اولین بار در کشور برگزار خواهد شد.

عسگری اظهار داشت: مقررات فعلی ساختمان که ۲۰ساله پیش تصویب شده جوابگوی بحران‌های آب، انرژی، محیط زیست و تغییر اقلیم نیست به همین منظور برای توسعه پایدار، امکان رشد و توسعه خدمات مهندسی نیازمند تغییر و بازنگری مقررات ملی ساختمان و ساخت و ساز و بین المللی شدن قوانین هستیم.

وی با اشاره به اینکه در این همایش بدنبال این هستیم مقررات و آیین نامه‌ها را به چالش بکشیم و تفاهمنامه‌هایی امضا کنیم، افزود: در این همایش اساتید متخصص با اطلاعات نوین در عرصه ساختمان در پنل‌های تخصصی حضور دارند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *