مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان در گفت و گو با خبرنگار اصفهان پرس، با بیان اینکه بخش مهمی از گردشگری در کشور ما ما فرهنگی- اسلامی است، گفت: بر این اساس رویکردی که در اصفهان وجود دارد این است که  علاوه بر اماکن تاریخی، مراکز زیارتی مانند مشهد اردهال نیز مورد توجه قرار گیرد و در این زمینه اقدامات خوبی نیز انجام شده است.

فریدون الله یاری ادامه داد: در اصفهان تمام اماکن تاریخی شناسایی شده و بعضا به ثبت رسیده است و با ورود و مشارکت سرمایه گذاران داخلی می توان این اماکن را برند تاریخی کرد.

وی با بیان اینکه اصفهان علاوه بر اماکن تاریخی نیازمند گردشگری در بافت مدرن نیز هست، تصریح کرد: شاهد ایجاد ظرفیت های فرهنگی مدرن در اصفهان هستیم که این ظرفیتها باعث می شود گردشگران تنوع بیشتری برای بازدید را شاهد باشند و بیشتر جذب اصفهان شوند.

الله یاری ادامه داد: سیتی سنتر جزو مراکز جدیدی است که در اصفهان به بهره برداری رسیده و به موجب آن، استخرها، سالن سینما و مکانهای تفریحی مدرنی برای اصفهان ایجاد شده است.

مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان با اشاره به  تخصیص راهنماهای گردشگری در مراکز تاریخی اصفهان افزود: ما در  بسیاری از مراکز تاریخی با کمبود نیروهای گردشگری مواجه هستیم اما با انجمن راهنمایان تور در اصفهان هماهنگ کرده ایم تا در اماکن تاریخی حاضر شده و سرویس رسانی کنند.

راه اندازی سامانه صوتی چند زبانه برای گردشگران بناهای تاریخی

وی با بیان اینکه سیستم راهنماهای بناهای تاریخی به سمت استفاده از نرم افزار های آنلاین رفته است، گفت: سامانه صوتی چند زبانه با مشارکت بخش خصوصی راه اندازی شده است که می تواند کمک خوبی در زمان بازدید گردشگران خارجی از مراکز تاریخی باشد.