جدیدترین خبرهای اصفهان

وضعیت اسفناک مردم شرق اصفهان

به گزارش خبرنگار اصفهان پرس، نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر پنج شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به منظور رسیدن به هلال درمانی در شرق اصفهان باید بیمارستان های محلی در ورزنه، کوهپایه و نیک آباد احداث و پلی کلینیک های سطح دو در ۱۰ نقطه از شرق اصفهان ایجاد شود.

حیدرعلی عابدی با بیان اینکه شاهد یک غفلت تاریخی در حوزه درمانی شرق اصفهان هستیم، ادامه داد: در هر شهرستانی شاهد وجود شبکه های بهداشت و درمان هستیم که علاوه بر ارائه خدمات درمانی، خدمات تشخیصی و بهداشتی نیز انجام می دهند.

وی با بیان اینکه اگر شرق اصفهان یک شهرستان جدا و صاحب مدیریت شبکه بود اکنون صاحب یک بیمارستان و مرکز تشخیص بیماری نیز شده بود، گفت: بدین ترتیب این منطقه همچون سایر شهرستان ها به راحتی می توانست امکانات درمانی جذب کند و این درحالی که شرق اصفهان دارای روستاهای وابسته به شهر اصفهان است.

عابدی با اشاره به اینکه طی ۴۰ سال گذشته معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و نمایندگان مجلس دوره های گذشته از اوضاع بهداشت و درمان شرق اصفهان غفلت کردند، ادامه داد: برخی حتی نمی دانند ورزنه، هرند، کوهپایه، نصرآباد و زیار در کجای اصفهان قرار دارد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: ورزنه از بعد جغرافیایی در سه راه آباده به یزد قرار دارد و اگر به حوزه درمان مردم توجه نشود مردم از این منطقه مهاجرت می کنند و  تالاب گاوخونی نیز به کویر اضافه می شود.

وی گفت:با توجه به اینکه منطقه ورزنه یک منطقه سالک خیز است در بیمارستان ورزنه بخشی مختص درمان سالک دیده شده است.

گفتنی است، در حاشیه بازدید تعدادی از مسئوولین و نمایندگان مجلس از وضعیت مناطق شرق و غرب اصفهان، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت:امسال ۷۰۰ بیمار مبتلا به سالک در منطقه ورزنه شناسایی شدند که از نظر تعداد قابل قیاس با سال های گذشته نیست.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *