به گزارش اصفهان پرس ، قدرت الله نوروزی (شهردار اصفهان)، ظهر پنجشنبه در مراسم تهیه طرح جامع شهر اصفهان اظهار داشت: در طرح جامع شهری باید محدودیت های مخاطرات طبیعی از جمله زلزله، فرونشست زمین، آلودگی هوا، آلودگی خاک، ترافیک و هزاران مشکل دیگر دیده شود و برای رفع آن‌ها راه چاره بیندیشیم.

وی با بیان اینکه در این طرح باید منابع آبی را در نظر بگیریم و چگونگی اداره شهری که بر یک ساحل و رودخانه ساخته شده را بررسی کنیم، افزود: باید طرحی تهیه شود تا با مشکلات آبی و دیگر معضلات شهری روبرو نشویم.

شهردار اصفهان با بیان اینکه دیگر مثل قبل نمی توان شهر را با یک ارگان اداره کرد، ادامه داد: با امکانات روز، علم، تکنولوژی و توانایی متخصصان و کارشناسان می توان به صورت مشترک شهر را اداره کرد.

وی با اشاره به اینکه فرهنگ شهر را با تهیه طرح جامع شهری خواهیم ساخت،‌ افزود: باید نگاه دقیق به مسائل فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و غیره در طرح جامع شهری داشته باشیم و نباید به رفع مشکلاتی که امروزه در شهر وجود دارد بسنده کنیم.

نوروزی گفت: در طرح جامع شهری باید منابع آبی، حمل و نقل عمومی، آلودگی صوتی، آلودگی خاک و غیره که شهرداری، شورای اسلامی شهر و دولت به آن‌ها تأکید دارد، در نظر گرفته شود.

شهردار اصفهان با اعلام اینکه اگر تفکر راهبردی نباشد مسائل شهر حل نمی‌شود و تا زمانی که گره‌های کور در این حوزه باز نشود، راه به جایی نخواهیم برد، گفت: اصفهان در همه عرصه‌ها موفق عمل کرده و امروز پایلوت تهیه طرح جامع شهری معرفی شده است.

وی تصریح کرد: تفاهم‌نامه‌ای با حضور اعضای شورای اسلامی، معاون وزیر راه و شهرسازی و ارگان‌های مختلف به امضا رسیده تا طرحی نو برای شهر اصفهان تهیه کنیم.

نوروزی بیان داشت: طرح جامع شهری باید مبنی بر توسعه پایدار باشد و همچنین زیست‌پذیری در شهر را مورد توجه قرار دهد از همه مهم‌تر در این طرح باید بحران آب و بحران‌های دیگری که شهر را هر روزه تهدید می‌کند، مورد توجه قرار گیرد.

 

منبع : خبرگزاری مهر