شهردار اردستان گفت: کارخانه ساماندهی پسماند شهرستان اردستان با تهیه طرحی که در حال پیگیری است به صورت مشترک بین شهرهای اردستان و نطنز تاسیس خواهد شد.

به گزارش اصفهان پرس ، محسن حیدری شامگاه چهارشنبه در نشست خبری با خبرنگاران اظهار داشت: ساماندهی پسماند در کل کشور در شهرداری ها پیگیری می شود که متاسفانه این کار در اردستان صورت نگرفته است.

وی افزود: کارخانه ساماندهی پسماند شهرستان اردستان با تهیه طرحی که در حال پیگیری است به صورت مشترک بین شهرهای اردستان و نطنز تاسیس خواهد شد.

شهردار اردستان گفت: قراردادی با مشاور طرح جامع پسماند بصورت یکساله انجام شده که زمان آن گذشته و در حال حاضر تحقیقات آن در دست بررسی بوده که تا پایان سال آماده می شود.

وی افزود: در شهرستان اردستان سهامدار تاسیس شرکت پسماندد شهرداری ها و دهیاری ها هستند که سود سهام شرکت را بر اساس سرانه جمعیت آنها تقسیم خواهیم کرد و این توافق بین شهرهای اردستان، زواره و مهاباد انجام شده است.

حیدری تاکید کرد: تحقیق اولیه در طرح نشان می داد که میزان تولید پسماند شهرستان اردستان برای شرکت سرمایه گذار صرفه اقتصادی نداشته، لذا استانداری اصفهان به این نتیجه رسیده که شهرستان های مجاور را با یکدیگر تلفیق کند که شهرستان اردستان با شهرستان نطنز تلفیق شد تا صرفه اقتصادی داشته باشد.

وی همچنین اعلام کرد: سرانه جمعیت اردستان و نطنز برابر بوده، لذا سهام ها هم برابر خواهد بود و مقرر شد تا ۱۰ آبان کارهای مقدماتی انجام شود که نهایت در دی ماه طرحی واحد را برای تاسیس شرکت پسماند شهرهای نطنز و اردستان ارائه خواهیم داد.

شهردار اردستان همچنین اضافه کرد: استفاده از مجوزهای دولتی و جذب یارانه های دولتی در دستور کار قرار خواهد گرفت که با جانمایی شرکت طرحی تهیه خواهد شد تا شهر نائین هم به این شرکت اضافه شود.

 

منبع : خبرگزاری مهر